Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 08.11.2021
piłka nożna bydgoszcz

U19: Wygrywamy z Zawiszą i zagramy w lidze makroregionalnej!

Piłkarze Chemika Moderatora pokonali u siebie Zawiszę Bydgoszcz 3:2 w meczu I ligi U19 i tym samym zapewnili sobie awans do ligi makroregionalnej.

Mecz miał decydujący wpływ na awans do ligi makroregionalnej. Przed jego rozpoczęciem chemicy mieli tyle samo punktów co Zawisza, ale mecz rozegrany mniej. A w zasadzie to niespełna pół meczu mniej, gdyż środowe spotkanie zaległe z Elaną zostało przerwane w II połowie z powodu warunków atmosferycznych i mgły. Do momentu zakończenia meczu chemicy prowadzili 2:1.

Wygrana z Zawiszą zapewniała więc chemikom awans do ligi makroregionalnej, a remis lub porażka pozostawiały sprawę otwartą. Niedzielny mecz świetnie zaczął się dla naszych zawodników. Już w 3. minucie objęli oni prowadzenie po golu Karola Długosza. Gdy w II połowie, po golu samobójczym, było 2:0 wydawało się, że awans jest bardzo blisko. Zawiszanie zdołali jednak wyrównać na 2:2. W doliczonym czasie gry, przy stałym fragmencie dla gości, bramkarz niebiesko-czarnych pobiegł w pole karne Chemika. Nasi zawodnicy przejęli piłkę, trafiła ona do Oskara Lipkowskiego, który strzałem do pustej bramki z połowy boiska ustalił wynik na 3:2.

Zwycięstwo zapewnia chemikom awans do ligi makroregionalnej niezależnie od wyniku zaległego meczu z Elaną.

Następny artykuł

P