Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 10.11.2023
Fot. Sebastian Torzewski

Weekend akademii [11-12 listopada]

W drugi weekend listopada zaplanowano kolejne jesienne serie gier w młodzieżowych rozgrywkach organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Tym razem aż trzy drużyny Akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz zmierzą się z ekipami reprezentującymi Olimpię Grudziądz.

W Święto Niepodległości na boisku zobaczymy pierwszoligową ekipę Chemika z kategorii wiekowej U15. Bydgoszczanie w ostatniej kolejce sezonu zagrają na własnym boisku z 3. w tabeli Olimpią Grudziądz. Dyspozycję młodych grudziądzan na własnym obiekcie sprawdzi także pierwszoligowa drużyna U12. Występujący na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zespół U13 również zagra z Olimpią, ale na boisku przeciwnika. Grudziądzanie to w tej kategorii wiekowej wicelider tabeli.

Ponadto w sobotę zespół seniorski Chemika powalczy o ligowe punkty podczas wyjazdowego meczu z Liderem Włocławek.

W niedzielę pierwszoligowa drużyna z Glinek z kategorii U19 zagra u siebie z Lechem Rypin. Prowadzący w tabeli i mający już zapewniony awans drugoligowcy z rocznika 2007 zmierzą się z kolei na wyjeździe z wiceliderem tabeli Dębem Barcin.

Na zajmującą 3. miejsce w klasyfikacji, występującą w I Lidze Wojewódzkiej B2, ekipę U16 czekają wyjazdowe derby z liderem zestawienia – Zawiszą. Z kolei prowadzący w tabeli i mający już zapewniony awans czwartoligowy drugi zespół U11 zmierzy się u siebie z Notecianką Pakość.

Drużyna z rocznika 2010, która występowała w II lidze KPZPN w kategorii Trampkarza C2, zakończyła już sezon jesienny. Chemik zajął 2. miejsce w tabeli.

Druga drużyna z rocznika 2011/2012, który występował w IV lidze KPZPN w kategorii Młodzika D1, zakończył już rundę jesienną. Chemik zajął 2. miejsce w tabeli.

W czwartek drużyna U12 wygrała w zaległym meczu z Cuiavią Inowrocław 4:2. Bramki zdobyli Białkowski (3) i Michalski.

Chemicy, po trzy punkty!

SOBOTA

10:00, U15: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Olimpia Grudziądz

10:00, U13: AP Olimpia Grudziądz – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, IV liga: Lider Włocławek – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, U12: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Olimpia Grudziądz

NIEDZIELA

10:00, U17: Dąb Barcin – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U12: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Notecianka Pakość

12:00, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – Lech Rypin

12:30, U16: Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

 

 

Następny artykuł

P