Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 14.06.2024

Weekend akademii [15-16 czerwca]

Czas na wielki finał rundy wiosennej rozgrywek młodzieżowych organizowanych przez KPZPN! W sobotę i niedzielę na regionalnych boiskach odbędą się ostatnie mecze w tym sezonie z udziałem młodych chemików.

Sobota

W sobotę swój ostatni mecz w sezonie rozegra zespół U12 akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Zajmujący 3. miejsce w tabeli bydgoszczanie zagrają przy Glinkach z wiceliderującą Cuiavią Inowrocław.

W pierwszy dzień weekendu na boisku zobaczymy także drugi zespół U12. W ostatnim pojedynku rundy młodzi chemicy zmierzą się na własnym boisku w derbowym meczu z AP Małych Mistrzów Abramczyk Team Bydgoszcz. Ekipa z Glinek jest aktualnie wiceliderem tabeli, a goście zamykają ligowe podium.

W sobotę mecz ostatniej 34. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi rozegra zespół seniorów Chemika. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego udadzą się do Serocka na mecz z miejscowym Pol-Osteg Pomorzaninem.

Niedziela

W niedzielę ostatnie spotkanie w sezonie rozegra drużyna U19 Chemika Moderatora Bydgoszcz. Zajmujący 4. miejsce w tabeli bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z 6. w ligowym zestawieniu Pomorzaninem Toruń.

W ten sam dzień na boisko wyjdzie także zespół U16, który w ostatnim meczu rundy zagra także w delegacji z Wdą Świecie. Aktualnie bydgoszczanie są wiceliderami tabeli, a ekipa ze Świecia zajmuje w klasyfikacji ostatnie miejsce. Jeżeli chemicy wygrają niedzielny mecz, a prowadząca w tabeli Zawisza Bydgoszcz przegra domowy pojedynek z Tucholanką Arko Tuchola, to drużyna z Glinek zostanie mistrzem województwa.

Swoje mecze rozegrają także obie drużyny z kategorii U13. Zajmująca 5. miejsce w tabeli pierwsza drużyna Młodzika D1 w spotkaniu ostatniej 14. kolejki I ligi zagra przed własną publicznością z 7. w zestawieniu MGKS-em Lubraniec.

Z kolei drugi zespół, w którym występują zawodnicy z roczników 2011 i 2012, zagra na wyjeździe z drugą ekipą AP Reissa Inowrocław.

Spotkania rozegrane awansem lub przeniesione

Drużyna U17, która występowała w I lidze KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B1 zakończyła już sezon wiosenny. W poniedziałek 10 czerwca rozegrane zostało zaległe spotkanie ostatniej 14. kolejki tych rozgrywek, w którym Chemik mierzył się u siebie z Wdą Świecie. Mecz zakończył się porażką chemików 2:3. Chemik zajął ostatnie 8. miejsce w rozgrywkach i spadł do II ligi.

Spotkanie ostatniej 14. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Trampkarza C1, w którym Chemik zmierzy się na wyjeździe z AP Młodą Włocławianką Włocławek odbędzie się w późniejszym terminie – 17 czerwca.

Zespół Trampkarza C2, który występuje w II lidze KPZPN, w najbliższej ostatniej 14. kolejce będzie pauzował.  Chemik zapewnił już sobie 1. miejsce w tabeli i awans do I ligi.

Męski drugi zespół seniorów, który występował w I grupie A klasy w podokręgu bydgoskim zakończył już sezon 2023/24. Chemicy zajęli 6. miejsce w tabeli.

Kobiecy zespół seniorek, który występował w LOKUM III lidze kobiet zakończył już sezon 2023/24. Chemiczki zajęły 4. miejsce w tabeli.

SOBOTA

10:00, U12: Chemik Moderator Bydgoszcz – Cuiavia Inowrocław

12:00, U12: Chemik Moderator II Bydgoszcz – AP Małych Mistrzów Abramczyk Team Bydgoszcz

13:00, IV liga: Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Chemik Moderator Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U19: Pomorzanin Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – MGKS Lubraniec

10:00, U13: AP Reissa II Bydgoszcz – Chemik Moderator II Bydgoszcz

18:00, U16: Wda Świecie – Chemik Moderator Bydgoszcz

Następny artykuł

P