Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 27.10.2023
Fot. Sebastian Torzewski

Weekend akademii [28-29 października]

W ostatni weekend października odbędzie się 7 spotkań z udziałem zespołów należących do akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Aż 6 pojedynków rozegranych zostanie na obiektach przy ulicy Glinki. Poza tym kolejne mecze ligowe rozegrają obie seniorskie ekipy bydgoskiego klubu.

W sobotę na boisku zobaczymy najstarszy zespół Akademii Chemika, czyli pierwszoligową drużynę z kategorii wiekowej U19. Bydgoszczanie zmierzą się już o godzinie 9:30 na własnym boisku z liderem tabeli Elaną Toruń.

W pierwszy dzień weekendu swój mecz rozegra także notowana na 3. miejscu w pierwszoligowym zestawieniu ekipa z rocznika 2008.  Chemik zagra u siebie z AP Włocławianką Włocławek. Do walki o kolejne punkty stanie tego dnia również prowadzący w tabeli czwartoligowy zespół Młodzika D2, który podejmie Szubiniankę SISU Szubin.

Ponadto pierwszoligowy zespół z Glinek z kategorii U13 zagra na wyjeździe z 3. w klasyfikacji AP Włocławianką Włocławek, a drużyna seniorów powalczy na własnym boisku z Tłuchowią Tłuchowo.

W niedzielę na boisku zobaczymy pierwszoligowy zespół U15, który zmierzy się u siebie z Elaną Toruń. Z kolei drugoligowa ekipa z rocznika 2010 zagra także na własnym obiekcie z Victorią Niemcz Osielsko. Bydgoszczanie zajmują w tej chwili drugie miejsce w tabeli, a drużyna gości zamyka ligową klasyfikację.

W drugi dzień weekendu derbowy pojedynek z Zawiszą II rozegra także drugi zespół Chemika U13. Poza tym rezerwy seniorów zmierzą się u siebie ze Spartą Przysiersk.

Wyjazdowe spotkanie 11. kolejki II ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B1, w którym Chemik mierzył się z Cuiavią Inowrocław, odbyło się już w środę, 25 października. Mecz zakończył się wygraną bydgoskiego zespołu 5:0.

Domowe spotkanie 11. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Młodzika D2, w którym Chemik zmierzy się u siebie z Cuiavią Inowrocław, zostało przesunięte na czwartek, 9 listopada.

Młodzi zawodnicy rozegrają także mecze w ramach turniejów „Od Pasji do Futbolu”, gdzie nie ma ewidencji tabeli i wyników.

Do dzieła chemicy!

SOBOTA

9:30, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – Elana Toruń

10:00, U13: AP Młoda Włocławianka Włocławek – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, IV liga: Chemik Moderator Bydgoszcz – Tłuchowia Tłuchowo

12:00, U11: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Szubinianka SISU Szubin

16:00, U16: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Młoda Włocławianka Włocławek

NIEDZIELA

10:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Zawisza II Bydgoszcz

12:00, A klasa: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Sparta Przysiersk

14:00, U15: Chemik Moderator Bydgoszcz – Elana Toruń

16:00, U14: Chemik Moderator Bydgoszcz – Victoria Niemcz Osielsko

Następny artykuł

P