Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 03.11.2023
Fot. Sebastian Torzewski

Weekend akademii [4-5 listopada]

Czas na jeden z ostatnich weekendów w 2023 roku, w którym na boisku zobaczymy zespoły należące do Akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Większość sobotnich oraz niedzielnych spotkań z udziałem chemików odbędzie się na boiskach rywali.

W sobotę w grze zobaczymy pierwszoligowy zespół U19 Chemika Moderatora Bydgoszcz, który w derbach miasta zmierzy się na wyjeździe z ostatnią w zestawieniu Gwiazdą. W pierwszy dzień weekendu na boisko wybiegnie także występująca w I Lidze Młodzika D2 drużyna U12. Chemicy zagrają w delegacji z wiceliderem tabeli, ekipą AP Młode Talenty Toruń.

Ponadto swój mecz rozegra seniorska ekipa Chemika, która rywalizować będzie na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław.

W niedzielę na boisku zobaczymy zespół U17. Prowadzący w drugoligowej klasyfikacji i mający już zapewniony awans młodzi chemicy, podejmą na własnym obiekcie 2. w tabeli Spójnię Białe Błota. Zajmująca 3. miejsce w zestawieniu pierwszoligowa ekipa U16 rozegra z kolei wyjazdowe derby z MUKS CWZS Bydgoszcz, a na pierwszoligową drużynę U15 czeka wyjazdowa rywalizacja z liderem tabeli – JSS Toruń.

W drugi dzień weekendu pierwszoligowi piłkarze z zespołu U13 podejmą na własnym boisku w derbowym meczu J|Academy Bydgoszcz. W niedzielę przed szansą na zdobycie ostatnich punktów w sezonie staną także piłkarze czwartoligowej drugiej drużyny z kategorii wiekowej U13. Zajmujący 2. miejsce w tabeli zespół z Glinek uda się do Dąbrowy Chełmińskiej na mecz ostatniej kolejki sezonu jesiennego z miejscowym LKS Agri-Pawpol, a prowadzący w czwartoligowych rozgrywkach drugi zespół z kategorii U11 zagra na wyjeździe hitowe spotkanie derbowe, w którym zmierzy się z 2. w tabeli drugą ekipą Wisły Fordon.

Ponadto w niedzielę seniorska drużyna rezerw zmierzy się na wyjeździe ze Startem Warlubie.

Zespół z rocznika 2010, który występuje w II lidze KPZPN w kategorii Trampkarza C2, w najbliższej, ostatniej 10. kolejce, będzie pauzował.

Młodzi zawodnicy rozegrają także mecze w ramach turniejów „Od Pasji do Futbolu”, gdzie nie ma ewidencji tabeli i wyników.

Zapraszamy na sobotnie i niedzielne spotkania naszych drużyn!

SOBOTA

10:00, U19: Gwiazda Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U12: AP Młode Talenty Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

13:00, IV liga: Cuiavia Inowrocław – Chemik Moderator Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U13: LKS Agri-Pawpol Dąbrowa Chełmińska – Chemik Moderator II Bydgoszcz

12:00, U17: Chemik Moderator Bydgoszcz – Spójnia Białe Błota

12:15, U16: MUKS CWZS Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

13:15, U15: JSS Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

13:30, A klasa: Start Warlubie – Chemik Moderator II Bydgoszcz

14:00, U11: Wisła II Fordon – Chemik Moderator II Bydgoszcz

18:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – J|Academy Bydgoszcz

Następny artykuł

P