Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 06.10.2023
Fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

Weekend akademii [7-8 października]

Czas na pierwszy październikowy weekend pod znakiem spotkań zespołów Akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. W sobotę i niedzielę na boisku zobaczymy wszystkie drużyny ligowe bydgoskiego klubu.

W sobotę swoje mecze rozegra aż 7 zespołów Chemika Moderatora Bydgoszcz. Piłkarze pierwszoligowej drużyny U16 zagrają na wyjeździe z 3. w tabeli JSS Toruń. Występujący także w najwyższej klasie rozgrywkowej w regionie zespół chemików U15 zmierzy się w Inowrocławiu z zajmującą ostatnie miejsce w zestawieniu miejscową Notecią.

Trzeci w tabeli swojej grupy drugoligowcy z rocznika 2010 zagrają na boisku przy ulicy Glinki derbowy pojedynek z liderem – Zawiszą Bydgoszcz. Piłkarze czwartoligowej drugiej ekipy U13, która zajmuje aktualnie 2. miejsce w tabeli, rywalizować będą także na własnym obiekcie z ostatnią w zestawieniu Unią Solec Kujawski. Z kolei zawodnicy zespołu U11, zajmującego obecnie 2. miejsce w tabeli w IV Lidze Młodzika D2, gościć będą w hitowym meczu najbliższej kolejki liderującą Unię Gniewkowo.

W pierwszy dzień weekendu na boiskach zobaczymy także dorosłe zespoły Chemika Moderatora. Pierwsza drużyna bydgoskiego klubu zagra na wyjeździe z Pogonią Mogilno, natomiast zespół rezerw uda się na pojedynek z Wisłą Gruczno.

Niedziela minie z kolei pod znakiem kolejnych spotkań zespołów pierwszoligowych naszej akademii. Ekipa U12 zagra w delegacji z drużyną UKS GOL Brodnica. Zawodnicy z rocznika 2011 zmierzą się u siebie z zamykającą tabelę Victorią Niemcz Osielsko. Z kolei najstarsza grupa bydgoskiej akademii – rocznik 2005/06 zagra przy Glinkach derbowy mecz z 3. w tabeli MUKS CWZS Bydgoszcz. Tego dnia drużyna kobiet zagra u siebie z LFA Szczecin.

Domowe spotkanie 6. kolejki II ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B1, w którym Chemik mierzył się u siebie z Polonią Bydgoszcz, odbyło się już w środę, 4 października. Mecz zakończył się wygraną bydgoskiego zespołu 6:1.

Młodzi zawodnicy rozegrają także mecze w ramach turniejów „Od Pasji do Futbolu”, gdzie nie ma ewidencji tabeli i wyników.

Do boju chemicy!

SOBOTA

12:00, U14: Chemik Moderator Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz

12:15, U15: Noteć Inowrocław – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Unia Solec Kujawski

15:00, A klasa: Wisła Gruczno – Chemik Moderator II Bydgoszcz

15:30, IV liga: Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz

16:00, U11: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Unia Gniewkowo

18:45, U16: JSS Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – Victoria Niemcz Osielsko

12:00, U12: UKS GOL Brodnica – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – MUKS CWZS Bydgoszcz

14:00, III liga kobiet: Chemik Moderator Bydgoszcz – LFA Szczecin

Następny artykuł

P