Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 06.10.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Z Pogonią o szóste zwycięstwo z rzędu!

W sobotę o godzinie 15:30 piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz staną po raz kolejny w tym sezonie do walki o ligowe punkty. W meczu 11. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z notowaną na 11. miejscu Pogonią Mogilno.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz z każdym tygodniem nabierają wiatru w żagle i coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV ligi. Zespół ze stolicy Kujaw i Pomorza zajmuje aktualnie 2. miejsce w ligowej tabeli i nadal mają duże szanse na walkę o zwycięstwo w rozgrywkach.

Ostatnie mecze były dla ekipy z Glinek bardzo udane. Bydgoszczanie mogą aktualnie pochwalić się serią 5 ligowych zwycięstw z rzędu, w których odprawiali z kwitkiem na wyjeździe Polonię Bydgoszcz, a także Noteć Łabiszyn oraz pokonywali na własnym boisku Orlęta Aleksandrów Kujawski, Łokietka Brześć Kujawski i Spartę Brodnica.

Szczególnie ostatnia wygrana nad klubem z Brodnicy była dla zawodników Chemika ważnym triumfem, ponieważ na zwycięską bramkę ekipa trenera Osińskiego musiała pracować do końcowych minut rywalizacji. Ostatecznie jednak błąd obrońców gości, którzy sprokurowali rzut karny, przełożył się na bramkę zdobytą przez chemików i zdobycie przez bydgoszczan kompletu punktów. Z nadzieją na przedłużenie znakomitej serii zwycięstw zespół z Bydgoszczy uda się do Mogilna na bez wątpienia trudny pojedynek, z mającą duże aspiracje miejscową Pogonią.

Nasz rywal

Klub Pogoń Mogilno powstał w 1923 roku, a więc świętuje w tym roku 100-lecie swojej działalności. W historii w Pogoni działało wiele sekcji np.: bokserska, czy kolarska, ale w ostatnim czasie klub skupił się głównie na prowadzeniu drużyny piłkarskiej.

Gracze z Mogilna występują na poziomie kujawsko-pomorskiej IV ligi od sezonu 2015/16. Wcześniej najbliżsi rywale Chemika występowali przez kilka sezonów w III lidze. Pogoń jest solidną drużyną, która od lat zajmuje głównie miejsca w górnej części tabeli czwartoligowych rozgrywek, a także dochodzi do finałowych rund Okręgowego Pucharu Polski KPZPN. W ostatnich trzech sezonach Pogoń zajmowała w IV lidze odpowiednio 7., 5. oraz 8. miejsce w tabeli.

W tym sezonie piłkarze gospodarzy sobotniej rywalizacji nie spisują się na razie tak, jak oczekiwaliby kibice tego klubu. Mogilnianie notowani są w tym momencie na 11. miejscu w tabeli i zgubili już w aktualnych rozgrywkach kilka bardzo ważnych punktów. Jak do tej pory piłkarze z południowej części województwa przeplatają dobrą grę i okazałe zwycięstwa z bardzo kosztownymi porażkami.

Pogoń wygrała już w tym sezonie między innymi na wyjeździe 11:1 z Liderem Włocławek, pokonała 4:0 Polonię Bydgoszcz, czy ograła 2:1 Noteć Łabiszyn, ale z drugiej strony w ostatnich tygodniach musiała uznać wyższość czołowych zespół tabeli, takich jak Wda Świecie, z którą „Niebiesko-Biali” przegrali 1:2, czy też Kujawianki Izbica Kujawska, której niedawno ulegli 3:2..

Aktualnie Pogoń musi pogodzić się z serią 4 ligowych spotkań bez wygranej. Przed tygodniem podopieczni trenera Roberta Łuczaka zremisowali na wyjeździe 1:1 z Cuiavią Inowrocław i nieco poprawili swoje humory po trzech porażkach z rzędu – ze wspomnianymi już Wdą i Kujawianką, a także Tłuchowią Tłuchowo, z którą Pogoń przegrała u siebie dwa tygodnie temu 1:2. W środę z kolei gracze z Mogilna otrzymali szansą na błyskawiczny rewanż nad zespołem z „miasta na soli” i wygrali u siebie z Cuiavią po dogrywce 2:1 w meczu 5. rundy Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN w podokręgu bydgoskim.

Inne mecze

W 11. kolejce kujawsko-pomorskiej IV ligi dojdzie do wielu pasjonujących pojedynków o ligowe punkty. Prowadząca w tabeli z kompletem punktów Wda Świecie tym razem spróbuje podtrzymać rewelacyjną serię zwycięstw w domowym pojedynku z Cuiavią Inowrocław. Znajdujący się tuż za Chemikiem, a więc na 3. miejscu w tabeli, Start Eco-Pol Pruszcz tym razem uda się do Bydgoszczy na mecz z broniącą się przed spadkiem Polonią. Z kolei notowana na 4. miejscu w zestawieniu Tłuchowia Tłuchowo zagra w Izbicy Kujawskiej z 14. w klasyfikacji miejscową Kujawianką.

W tej serii gier interesująco zapowiadają się także mecze dwóch zespołów znajdujących się w pierwszej części tabeli, a więc Sparty Brodnica i Pol-Osteg Pomorzanina Serock, czy rywalizacja Łokietka Brześć Kujawski z Lechem Rypin.

Historia

Obydwie ekipy rozegrały po raz ostatni ze sobą bezpośrednie mecze w poprzednim sezonie, kiedy to Chemik i Pogoń mierzyły się dwukrotnie w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV ligi i raz w meczu Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN. W potyczkach ligowych chemicy najpierw w rundzie jesiennej pokonali u siebie zespół z Mogilna 2:0, a w rundzie rewanżowej zremisowali na wyjeździe z tym rywalem 2:2.

W maju oba zespoły mierzyły się jeszcze w półfinale Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN i wówczas po bardzo zaciętym meczu Chemik wygrał u siebie z Pogonią 3:2, wywalczając awans do finału regionalnego „Pucharu Tysiąca Drużyn”.

Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz

Termin meczu: 07.10.2023 (sobota)

Godzina meczu: 15:30

Rozgrywki: IV liga (grupa kujawsko-pomorska), 11. kolejka

Stadion: Stadion Olimpijski im. Michała Olszewskiego w Mogilnie (ul. Adama Mickiewicza 42)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 15°C, przelotne opady

Długość wyjazdu zespołu Chemika Moderatora: 65 km

Przeciwnik: Pogoń Mogilno

Rok założenia: 1923

Barwy: niebiesko-białe

Stadion: Stadion Olimpijski im. Michała Olszewskiego w Mogilnie (ul. Adama Mickiewicza 42)

Miejsce w tabeli: 11. miejsce (11 punktów)

Wyniki trzech ostatnich oficjalnych spotkań Pogoni Mogilno:

23.09.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 9. kolejka: Pogoń Mogilno 1:2 Tłuchowia Tłuchowo

30.09.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 10. kolejka: Cuiavia Inowrocław 1:1 Pogoń Mogilno

04.10.2023, Okręgowy Puchar Polski K-PZPN (podokręg: Bydgoszcz) 2023/24, 5. runda: Pogoń Mogilno 2:1 pd. Cuiavia Inowrocław

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Pogoni Mogilno nie wygrali żadnego z 4 ostatnich meczów ligowych

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

17.05.2023, Okręgowy Puchar Polski K-PZPN 2022/23, 1/2 finału: Chemik Moderator Bydgoszcz 3:2 Pogoń Mogilno

Terminarz 11. kolejki IV ligi (grupa: kujawsko-pomorska):

Kujawianka Izbica Kujawska – Tłuchowia Tłuchowo (07.10 / 14:00)

Noteć Łabiszyn – Pomorzanin Toruń (07.10 / 14:00)

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Chełminianka Chełmno (07.10 / 14:00)

Sparta Brodnica – Pol-Osteg Pomorzanin Serock (07.10 / 14:30)

Łokietek Brześć Kujawski – Lech Rypin (07.10 / 15:00)

Unia Wąbrzeźno – Lider Włocławek (07.10 / 15:00)

Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz (07.10 / 15:30)

Wda Świecie – Cuiavia Inowrocław (08.10 / 12:00)

Polonia Bydgoszcz – Start Eco-Pol Pruszcz (08.10 / 15:30)

 

 

 

Następny artykuł

P