Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 11.03.2022
Fot. Szymon Fiałkowski

Wraca IV liga. Chemik Moderator jedzie do Pakości

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczną rundę wiosenną w IV lidze. W pierwszej tegorocznej kolejce ich rywalem będzie Notecianka Pakość.

Pucharowa inauguracja roku już za drużyną Chemika. W ostatni weekend, po dobrym meczu, podopieczni trenera Wiktora Osińskiego pokonali Sportis SFC Łochowo 2:1. Drugą z bramek w tym meczu zdobył z rzutu karnego Szymon Maziarz. Doświadczony pomocnik nie zagra w sobotnim meczu z Notecianką – będzie pauzował za kartki.

Oprócz Maziarza wszyscy piłkarze będą do dyspozycji trenera Wiktora Osińskiego – również Raul Chojnacki, który w meczu ze Sportisem wrócił do gry w oficjalnych rozgrywkach po prawie rocznej przerwie. Poprzedni występ również zanotował ze Sportisem.

Notecianka zajmuje po rundzie jesiennej 10. miejsce w tabeli. Zimą w drużynie beniaminka nie doszło do większych zmian. Dołączyli Dawid Szefler z Wilków Wilczyn oraz Bartosz Moritz i Kacper Ciesielski z drużyn młodzieżowych. Nikt nie opuścił zespołu, ale grający trener Kamil Kala doznał kontuzji, która w najbliższym czasie wykluczy go z gry.

Początek meczu w Pakości zaplanowano na godz. 14:00.

 

Następny artykuł

P