Kobiety 10.01.2022
Fot. Sebastian Torzewski

Wygrana z KKP Chełmża

W sobotnim meczu 2 ligi futsalu piłkarki Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonały KKP Chełmża 7:6. Było to drugie zwycięstwo naszych zawodniczek w rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się dobrze dla podopiecznych trenera Stodolonego, które po golach Julity Kot i Mai Warchlewskiej prowadziły 2:0. Później przyjezdne zdobyły bramkę kontaktową, ale to bydgoszczanki były zdecydowanie skuteczniejsze, a gdy rywalki stworzyły sobie groźna sytuację, to dobrze interweniowała Kamila Majson.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafiały Karolina Chruściel, ponownie Maja Warchlewska i Anna Fordon z rzutu wolnego. Kiedy w samej końcówce pierwszej połowy Eliza Bryś z rzutu karnego (po faulu na Chruściel) strzeliła na 6:2, wydawało się, że Chemik zejdzie na przerwę z bezpiecznym prowadzeniem. W ostatniej sekundzie piłkarki z Chełmży strzeliły jednak na 3:6.

Drugą połowę nasze piłkarki zaczęły od kolejnej bramki, gdy drugi raz tego dnia skutecznie z rzutu wolnego uderzyła Anna Fordon (7:3). Był to ostatni tego dnia gol dla bydgoszczanek. Przyjezdne ruszyły za to do odrabiania strat i na dwie minuty przed końcem było już tylko 7:6. Po emocjonującej końcówce Chemik utrzymał jednak prowadzenie i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Po trzech kolejkach bydgoszczanki mają na koncie dwa zwycięstwa. Za tydzień zagrają z

3. kolejka 2 ligi futsalu
Chemik Moderator Bydgoszcz – KKP Chełmża 7:6 (6:3)
bramki: Maja Warchlewska (dwie), Anna Fordon (dwie), Julita Kot, Karolina Chruściel, Eliza Bryś

Następny artykuł

P