Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 02.10.2021
grzegorz adamski
Fot. Anna Powałowska

Wysokie zwycięstwo z Chełminianką

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Chełminianką Chełmno 4:1.

Trener Wiktor Osiński nie mógł wystawić do gry Patryka Perlińskiego. Zamiast niego w ataku zagrał Grzegorz Adamski, który nie tylko zastąpił kolegę, ale też został jednym z bohaterów spotkania. Zanim jednak to się stało, dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. W 14. minucie doświadczony Piotr Gross pokonał Oskara Klona,wykorzystując błąd defensywy Chemika przy rozgrywaniu piłki.

Na wyrównanie trzeba było zaczekać do 27. minuty. Wówczas Maciej Sobczyk dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Adamskiego, a ten mocnym strzałem nie dał bramkarzowi żadnych szans. Jeszcze przed przerwą Adamski wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie, gdy główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Maziarza.

Po zmianie stron chemicy dokończyli dzieła. W 77. minucie rezerwowy, a zarazem debiutujący w meczu ligowym seniorów Paweł Woźny, wykorzystał dogranie Adamskiego i strzelił na 3:1. Wynik ustalił, kompletując w 89. minucie hat-tricka, Adamski. Asystę zaliczył Marcel Strzyżewski, który podobnie jak Woźny po pierwszy wystąpił w IV lidze.

Po tym spotkaniu podopieczni trenera Osińskiego zajmują 4. miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do liderującej Unii Solec Kujawski. Za tydzień podejmą Unię Gniewkowo.

Następny artykuł

P