Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 07.05.2022

Zwycięstwo z Chełminianką

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Chełminiankę Chełmno 2:1 po golach Maksyma Adamenko i Patryka Perlińskiego.

Dość niespodziewanie mecz rozpoczął się świetnie dla Chełminianki. Goście rozpoczęli od groźnego strzału Piotra Grossa obronionego przez Oskara Klona,  a w 10. minucie podanie Grossa w pole karne ręką zatrzymał Adam Kacprzak. Rzut karny wykorzystał Piotr Kaczkowski.

Chemicy nie przerazili się stratą gola i cierpliwie czekali na swoje okazje. Te szybko nadeszły. Uderzenia Szymona Maziarza i Damiana Rysiewskiego z dystansu były niecelne, ale w 21. minucie Maziarz dośrodkował z rzutu rożnego, a Maksym Adamenko wyrównał. Pięć minut później było już 2:1. Tym razem bramkę zdobył Patryk Perliński.

Na koniec pierwszej połowy przyjezdni zdołali jeszcze oddać groźny strzał z 16 metra, ale i tym razem dobrze spisał się w bramce Oskar Klon. Po zmianie stron obie drużyny miały kilka sytuacji. Dwa razy groźne główkował Adamenko, a dobrego dośrodkowania nie zdołał zamknąć rezerwowy Piotr Siekirka. Po drugiej stronie boiska kilka razy interweniować musiał Oskar Klon. W 85. minucie nasz bramkarz świetnie obronił uderzenie Kaczkowskiego.

Wynik już się nie zmienił i Chemik Moderator odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Za tydzień nasi piłkarze zagrają w Gniewkowie. Obecnie nasi piłkarze zajmują 3. miejsce w tabeli.

Następny artykuł

P