Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 16.04.2022
Fot. Jakub Soboczyński

Osiem goli w meczu z Kujawianką

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Chemika Moderatora w IV lidze. Nasi zawodnicy wygrali z Kujawianką Izbica Kujawska 8:1.

Piłkarze Chemika Moderatora przystąpili do meczu po serii trzech kolejnych zwycięstw. Trener Wiktor Osiński zgodnie z zapowiedzią miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Zdecydował się na jedną zmianę w podstawowym składzie – od pierwszej minuty w miejsce Kamila Goździkowskiego wybiegł Maciej Kot.

Niespodziewanie jako pierwsi bramkę zdobyli goście. W 12. minucie przyjezdni mieli rzut rożny. W polu karnym Chemika doszło do ostrego starcia, ale sędzia nie odgwizdał faulu na Oskarze Klonie, a Mateusz Majewski skierował piłkę do siatki.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Już w 18. minucie – także o rzucie rożnym – padła bramka dla bydgoszczan. W trzecim spotkaniu z rzędu do siatki trafił Maciej Kot. W kolejnych minutach chemicy byli blisko wyjścia na prowadzenie – groźne strzały oddawali Patryk Perliński i dwukrotnie Piotr Siekirka. Na bramkę trzeba było jednak czekać aż do kolejnego strzału w wykonaniu Macieja Kota i w 30. minucie było 2:1 dla Chemika.

Koniec pierwszej połowy i początek drugiej to popis Patryka Perlińskiego, który tuż przed przerwą zdobył dwie bramki (4:1), a krótko po zmianie stron skompletował hat-tricka. Chemicy nie zatrzymywali się i wkrótce bramki zdobyli jeszcze Szymon Maziarz i Piotr Siekirka.

Losy meczu były już przesądzone, więc trener Wiktor Osiński mógł dać zagrać w dłuższym wymiarze czasowym młodszym zawodnikom. Po trzydzieści minut dostali Kamil Serafin, Maciej Sobczyk i Jakub Czesiński, a po 25 – Marcel Strzyżewski i Oskar Lipkowski. I to jeden z tych zawodników – 17-letni Jakub Czesiński ustalił wynik meczu na 8:1.

Dla piłkarzy Chemika było to czwarte zwycięstwo z rzędu i siódmy (licząc z Pucharem Polski) mecz bez porażki. Kolejne spotkanie już w środę. Nasi zawodnicy zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski z III-ligową Olimpią Grudziądz. Początek spotkania o godz. 19:00.

Następny artykuł

P