Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 17.09.2022

Ważne zwycięstwo ze Sportisem

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Sportis Łochowo 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcel Strzyżewski i Szymon Maziarz.

Chemicy bardzo dobrze rozpoczęli mecz i od razu przystąpili do ataków. Szybko dało to efekt. Co prawda pierwsze strzały Strzyżewskiego i Daniela Włosińskiego zostały zablokowane, ale już w 5. minucie piłka wybita po rzucie rożnym trafiła przed pole karne, a stamtąd uderzył Marcel, wyprowadzając bydgoszczan na prowadzenie. Dla naszego 17-letniego pomocnika był to pierwszy gol zdobyty w IV lidze.

Jednobramkowa przewaga nie zadowoliła chemików. Już w 21. minucie Piotr Siekirka został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Maziarz. W samej końcówce pierwszej części spotkania piłkarz gości Aleksandr Shpilevskii obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły od ataków, jednak wynik długo się nie zmieniał. Dopiero w samej końcówce goście po zamieszaniu podbramkowym i strzale Jakuba Nęcki zdobyli bramkę kontaktową. Nie zdołali jednak wyrównać i piłkarze Chemika mogli cieszyć się z trzeciej w tym sezonie wygranej na własnym boisku.

Za tydzień podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Serock. Mecz w sobotę o godz. 16:00.

Następny artykuł

P